To jest nowy kierunek – to jest cel!

28-05-2022

prof.Zoran.jpg
Po to wybraliśmy ten Zawód! – Prof. Zoran Stojčev dla szybkiego i sprawnego leczenia.
 
Każde działanie na rynku usług medycznych powinno mieć nadrzędny cel w postaci szeroko rozumianej poprawy sytuacji z perspektywy pacjentów. Taka myśl przyświecała także połączeniu dwóch, znaczących spółek medycznych - Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego oraz Centrum Attis.
 
Fuzja stała się faktem 1 kwietnia 2022 roku, a już możemy pokazać konkretne, wymierne korzyści dla pacjentów.
 
Jednym z obszarów planowanego działania w Centrum Attis była próba powołania ośrodka pełnowymiarowej opieki nad pacjentkami onkologicznymi. Mimo imponującego zaplecza, pięknego oddziału z profesjonalnym wyposażeniem zabrakło systemowego finansowania w postaci stosownych umów z płatnikiem. Połączenie Spółek już pozwoliło na pierwsze zabiegi pacjentek, zdiagnozowanych w Centrum Attis, prowadzonych w tamtejszej poradni. Onkologiczne operacje piersi odbywają się w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, a dalsza opieka nad pacjentkami będzie prowadzona w Centrum Attis.
 
To jest nowy kierunek – to jest cel!
 
Chirurgia onkologiczna w leczeniu raka piersi przez Prof. Zorana Stojčeva to w 70 % leczenie oszczędzające, w 30 % to amputacja, ale jak sam zaznacza w dużej mierze jest szansa na operację z rekonstrukcją. – To jest nowy kierunek – to jest cel!

Dziś przedstawiamy Państwu wybitnego specjalistę – chirurga onkologa – prof. Zorana Stojčeva, który właśnie dzięki potencjałowi połączenia może tak sprawnie wykorzystywać swój talent medyczny w naszej odnowionej strukturze.

 

Kilka słów o Profesorze

  

Laureat wielu nagród. W swojej karierze Profesor wykonał ponad 13 000 dużych operacji w zakresie chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej, setki operacji resekcji żołądka z powodu raka, liczne resekcje trzustki, przełyków i wątrób. Niezliczoną ilość operacji jelita grubego metodą klasyczną, a od wielu lat wykonuje większość operacji raka odbytnicy metodą laparoskopową.

Co roku wykonywał setki zabiegów z powodu raka piersi wraz z zabiegami rekonstrukcji szczególnie jednoczasowe. Jako pierwszy na Pomorzu rozpoczął leczenie oszczędzające raka piersi w 1996 roku. To właśnie głównie w tym zakresie wspomoże misję MSB.

Ten niezwykły dorobek oraz doświadczenie zdecydował się zaangażować służąc właśnie naszym Pacjentom – początkowo prowadząc właśnie operacje raka piersi.

 

To działanie niesie niezwykłe szanse i możliwości….

 

Sam Profesor dostrzega, że Szpital Bródnowski z tak nowoczesnym blokiem operacyjnych i ogromnymi możliwościami diagnostycznymi ma potencjał odciążenia deficytu miejsc obecnie prowadzących leczenie z zakresu chirurgii onkologicznej.

 

Jak ma to działać? 

Szczególne zainteresowanie Centrum Attis skupione było na zdrowiu kobiety – wykorzystując ten kierunek oraz doświadczenie prof.  Stojčeva udało się wypracować schemat konsultowania Pacjentek przez chirurga w ramach struktury Attis oraz dalszą kwalifikację i leczenie operacyjne już w ramach Szpitala Bródnowskiego.

A może z czasem uda się osiągnąć pełną chirurgię onkologiczną!

Wypracowanie takiej formy i jakości działania to ogromny sukces dla nas, ale przede wszystkim wielka wartość dla naszych Pacjentów.

 

Panie Profesorze z radością witamy Pana w naszym Zespole, dziękując za Pana działanie oraz zaangażowanie!

Tu można obejrzeć materiał o tym działaniu przygotowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

A tu całe wydanie programu