Przepiękny przykład pielęgniarskiego profesjonalizmu!

16-11-2023

Pani_Ania1.JPG
Pierwsze dni listopada, kurier - pan Andrzej, dostarcza paczkę ze sprzętem na II Oddział Kardiologii w Śródmiejskim Centrum Klinicznym MSB. Czuje się "jakoś inaczej", prosi pielęgniarkę o "coś na zgagę", skarżąc się na  dokuczające objawy towarzyszące od kilku dni…
 
Pani Ania – doświadczona Pielęgniarka Oddziału, zaniepokoiła się tym co mówi kurier, dopytała o te "objawy". Po uzyskaniu odpowiedzi natychmiast robi badanie EKG, które potwierdza... ZAWAŁ.
Równolegle powiadomiony lekarz za chwilę przyjmuje kuriera do Oddziału, następnie pilne przekierowanie do II Pracowni Hemodynamiki, gdzie  natychmiast wdrożono leczenie…
Pacjent uratowany, już wrócił do zdrowia i pełni sił!
To zawsze praca ZESPOŁOWA!
 
Narastający zawał był zagrożeniem nie tylko dla Pana Andrzeja- kuriera, ale również dla innych z racji zawodu naszego Pacjenta jako kierowcy – to pokazuje skalę odpowiedzialności!
 
To niezwykłe szczęście i duma, że Zespół ŚCK MSB tworzą osoby tak empatyczne i profesjonalne jak nasza Pielęgniarka - Pani Ania. 
Wiedza medyczna i doświadczenie, ale przede wszystkim ogromna wrażliwość na drugiego człowieka pomogła uratować kolejne życie! 
 
Dziękujemy i gratulujemy Pani Ani postawy, a Szpitalowi takiego Pracownika!!!
 
A na zdjęciu - Pani Ania w trakcie swoich codziennych zadań.