Pierwszy taki zabieg w naszym szpitalu! Brawo dla Kardiologii...

09-03-2023

1.jpeg

Pierwszy taki zabieg w naszym szpitalu! Brawo dla Kardiologii...

Wielonaczyniowa angioplastyka wieńcowa połączona z aterektomią rotacyjną, z jednoczesnym zastosowaniem wspomagania lewej komory serca systemem Impella CP. Ta nowoczesna metoda inwazyjnej terapii kardiologicznej już na Bródnie! 

Zabieg jest odpowiedzią na problematykę niesienia skutecznej pomocy pacjentom w zaawansowanych stadiach choroby wieńcowej, u których inne metody leczenia są przeciwwskazane.

 

Dokładnie tak było w tym przypadku! Pacjentem Oddziału Kardiologii I w lokalizacji Kondratowicza był chory ze schyłkową niewydolnością serca o podłożu niedokrwiennym, który ze względu na liczne schorzenia współistniejące został wcześniej zdyskwalifikowany co do leczenia kardiochirurgicznego (CABG).

 

Nowoczesny zabieg przeprowadzony został przez profesjonalny Zespół Hemodynamiki I, w składzie:

  • dr n.med. Maciej Janiszewski - operator,
  • dr n.med. Marek Chmielewski- operator
  • Marek Grzegorzewski, Julita Affek, Wioletta Skibicka - zespół pielęgniarsko-techniczny. 

Zabieg przebiegał bez powikłań, zakończył się wykonaniem kompleksowej rewaskularyzacji wieńcowej. Po kilku dniach pacjent w dobrym stanie został wypisany do domu.

Gratulujemy Zespołowi z Kondratowicza, a naszemu Pacjentowi życzymy radości ze zdrowia!

 

P.S. Czy wiecie, że….

System Impella CP to rodzaj pompy naczyniowej wprowadzanej do serca poprzez niewielkie nakłucie tętnicy udowej, które zapewnia czasowe utrzymanie przepływu krwi przez ważne dla życia narządy nawet w przypadku bardzo osłabionej pracy serca chorego.

 

Dowiedz się więcej o: