Nie wszyscy o tym wiemy – kim tak naprawdę jest położna…

20-05-2022

położna_1.jpg

 

Większość z nas utożsamia położną z sympatyczną Osobą, która opiekuje się  kobietami w okresie okołoporodowym. Tak, są sympatyczne, ale reszta wymaga zdecydowanie rozszerzenia...

Położna jest obecna na każdym etapie życia kobiety…

 

Dziś obalamy mity! Zawód położnej od dawna jest mylnie kojarzony jedynie z porodem. Tym czasem położne spotkamy nie tylko na Oddziale Położnictwa, ale również w poradni Ginekologicznej oraz na Oddziale Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej. Co więcej zawód położnej jest zawodem samodzielnym co znaczy, że część świadczeń zdrowotnych położna może realizować zupełnie sama bez lekarza. Mocny przykład? Przyjmowanie porodów naturalnych, także w przypadku konieczności nacięcia krocza…

 

 A to nie wszystko…

 

Położna ma uprawnienia, aby prowadzić opiekę nad noworodkiem i niemowlęciem do drugiego miesiąca życia. To doskonale obrazuje praca położnej środowiskowej, która towarzyszy rodzicom w pierwszych tygodniach życia malucha.

 

W naszym szpitalu położne wspierają Pacjentki również w ramach Oddziału Ginekologicznego oraz Poradni K, poprzez samodzielną realizacje świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych.

 

W obliczu tych kompetencji warto spojrzeć na  położne w nowym świetle.  Kochane Położne Szpitala Bródnowskiego -  wielki szacunek dla Was za Wasze codzienne działanie oraz wyjątkowe i ciepłe relacje z naszymi Pacjentkami (poczytajcie dowolny post o położnictwie MSB...)

Piękny zawód wybrałyście – dziękujemy!