NAPROTECHNOLOGIA - rekrutacja trwa

23-08-2018

kelly-sikkema-325963-unsplash.jpg

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „PROGRAM WSPARCIA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO METODĄ NAPROTECHNOLOGII NA LATA 2017–2019”.

 Rekrutacja trwa!

KONTAKT w sprawie zapisów oraz podstawowych informacji dotyczących programu:

 22 326-58-18, pn-pt, 7.30-15.00

 

Więcej o programie:

Zgodnie  z danymi szacunkowymi WHO i innych dostępnych badań wskazuje się, że odsetek par borykających się z niepłodnością w Polsce wynosi ok. 15%. Spośród nich jedynie ok. 20% szuka pomocy lekarskiej w rozwiązaniu problemu. Zatem populację zainteresowaną skorzystaniem z programu, na terenie Mazowsza,  szacuje się na ok. 39 tys. par. Programem  objęte są osoby w wieku 18-40 lat w przypadku kobiet oraz 18-65 lat w przypadku mężczyzn.

 Środki finansowe , asygnowane przez Urząd Województwa Marszałkowskiego to 298 000 zł.  Program został rozpisany na lata 2017-2019.

Program jest realizowany przez Zespół Oddziałów Ginekologii i Położnictwa Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Koordynatorami oraz opiekunami są prof. Włodzimierz Sawicki oraz doktor Monika Pazura.

 Pierwszy etap procesu składa się z cyklu spotkań wprowadzających, na które zaproszone zostaną wszystkie wstępnie zakwalifikowane pary. Po ostatecznym zakwalifikowaniu pary realizator podejmie decyzję o jej włączeniu do programu i rozpocznie się drugi etap,  edukacyjno-diagnostyczny. W ramach pierwszej fazy etapu II (edukacyjno-diagnostycznego) każda para będzie mogła skorzystać  z wysokospecjalistycznej pomocy. Druga faza etapu edukacyjno-diagnostycznego będzie bazowała na diagnozowaniu przyczyny niepłodności pary. Podjęte zostaną działania zmierzające do zidentyfikowania problemu. Etap edukacyjno-diagnostyczny będzie trwać aż do stwierdzenia ciąży lub ograniczony zostanie datą końcową trwania programu.