Kolejne sukcesy Zespołu Otolaryngologii!

27-12-2022

zdj jubileusz _prof.Dżaman3.jpg

Prof. dr. hab. n. med. Karolina Dżaman – ordynator naszego oddziału otolaryngologii została wybrana na członka zarządu Sekcji Rynologii i Chirurgii Plastycznej Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów – Chirurgów Glowy i Szyi!

Dodatkowo dr n.med. Karolina Piskadło – Zborowska - lekarka Oddziału została wybrana na członka Komisji Rewizyjnej.

Gratulujemy!!!

 

Kilka słów o PTO:

Polskie Towarzystwo Otorynolaryngologów – Chirurgów Glowy i Szyi (PTORL ChGiSz) jest stowarzyszeniem skupiającym otorynolaryngologów w całej Polsce. Składa się ono z
Oddziałów terenowych oraz Sekcji naukowych.

Główne cele Towarzystwa to szerzenie aktualnej wiedzy wśród otorynolaryngologów polskich oraz zachęcanie do pracy naukowej, organizowanie szkolenia podyplomowego w zakresie otorynolaryngologii, otorynolaryngologii dziecięcej oraz audiologii i foniatrii, promowanie i ułatwianie kontaktów między ośrodkami otorynolaryngologii w kraju i zagranicą.

 

Dodatkowo:

Na Zamku Królewskim odbyła się uroczystość z okazji zakończenia pracy akademickiej oraz 45-lecia pracy Prof. Antoniego Krzeskiego, wybitnego otolaryngologa. Spotkanie inaugurowało odbywające się po raz 20-ty Rhinoforum (konferencja dla specjalistów z zakresu laryngologii)

Uroczystość tą poprowadziła Pani Prof. Karolina Dżaman – Ordynator naszej Otolaryngologii wraz z prof. Adamem Bodnarem - Rzecznikiem Praw Obywatelskich RP VII kadencji.

A w kolejnych dniach cały zespół Oddziału Otolaryngologii brał aktywny udział w wykładach i warsztatach prowadzonych w trakcie konferencji przez międzynarodowych i polskich ekspertów w dziedzinie rynologii.