Gdy respirator to za mało...

19-10-2021

ecmo2.jpg
Dzięki dotacji z Unii Europejskiej, pozyskanej w ramach projektu, którego liderem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, udało się nabyć dla Szpitala niezwykle wartościowy sprzęt medyczny - ECMO.

 

W sytuacjach gdy nie wystarcza nawet respirator, życie uratować może system do ciągłego, pozaustrojowego natleniania krwi. ECMO, bo o nim mowa, to urządzenie stosowane podczas niewydolności krążenia lub w skrajnych przypadkach ciężkiej niewydolności oddechowej.  Ten sprzęt medyczny zastępuje na pewien czas pracę płuc i / lub serca , dając czas na poprawę funkcji tych narządów, aby w konsekwencji mogły ponownie pracować samodzielnie.

ECMO jest uzupełnieniem  wyposażenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii MSB.

 

Za sprawą projektu Unijnego i tym samym wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego służymy Państwu bazując na tym nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie aparacie. Dziękujemy za to wymierne wsparcie!

Zakup zrealizowany w ramach projektu pn.„ Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS – CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” .

Dowiedz się więcej o zakupach z tego projektu dla MSB (link)

Dowiedz się więcej o projekcie (link)

 

ecmo.jpg [403.08 KB]ecmo1.jpg [226.75 KB]