Eskulapy Mazowsza wręczone!

19-10-2023

esculapy.jpg

Już po raz drugi samorząd Mazowsza nagrodził najlepszych medyków i najlepsze rozwiązania medyczne w regionie.

 

Wśród nagrodzonych Zespół naszego szpitala:

 

• Za „Osiągnięcie medyczne roku – medycyna zabiegowa” uznano pierwszą w Polsce udaną operację wszczepienia implantów zakotwiczonych systemu Vistafix 3. generacji w obręb kości środkowej części twarzy u pacjenta po całkowitej resekcji nosa z powodu nowotworu złośliwego. Operacja została zakończona zamocowaniem protezy nosa, a przeprowadził ją zespół medyków pod kierownictwem prof. Karoliny Dżaman Ordynator Otolaryngologii MSB.

 

• Tytuł „Innowacji medycznej roku” przyznano Zespołowi prof. Mirosława Ząbkaordynatora Neurochirurgii MSB - za Focused Ultrasound (FUS) – zastosowanie skoncentrowanych ultradźwięków w celu destrukcji określonych obszarów mózgu.

 

•  Wyróżnienie w kategorii „Wschodzącej nadziei medycyny” otrzymał lek. Paweł Obierzyński, który jest rezydentem w trakcie specjalizacji z dziedziny neurochirurgii i jednym z głównych badaczy w międzynarodowych, między ośrodkowych badaniach klinicznych dotyczących zastosowania terapii genowej w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych i rzadkich chorób metabolicznych ośrodkowego układu nerwowego. Bierze On udział w badaniach nad nowoczesnymi metodami leczenia nowotworów przerzutowych do mózgowia.

 

• Jednocześnie prof. nadzw. dr hab. n. med. Pawłowi SkowronkowiDyrektorowi ds. medycznych MSB, Ordynatorowi Oddziału Ortopedii wręczona została Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Mazowsza”

Jest to wyróżnienie za zasługi dla naszego regionu i przyznaje się je osobom, które przyczyniły się do rozwoju Mazowsza w takich dziedzinach jak np. służba zdrowia.


Zapraszamy do obejrzenia materiału z prof. P. Skowronkiem
Przypominamy również Zespół Medyków MSB nagrodzony w ramach zeszłorocznej edycji "Eskulapy Mazowsza 2022"(link)