Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej, w lokalizacji Górczewska 89, realizowany jest zakres usług z Rehabilitacji Ogólnoustrojowej – przewlekłej reumatoidalnej, przewlekłej neurologicznej oraz ogólnoustrojowej narządu ruchu po leczeniu operacyjnym i zachowawczym oraz pourazowej ciężkiej. W Oddziale od kilkunastu lat szkolą się lekarze rehabilitacji medycznej oraz odbywają staże lekarze innych specjalności jak medycyna rodzinna czy geriatria. Oddział zlokalizowany jest na V piętrze budynku, dostęp dla pacjentów z niepełnosprawnością zapewniają cztery windy. Pacjenci mają do dyspozycji ogród i możliwość spacerów. Realizacja rehabilitacji odbywa się w cyklach 3-6 tygodni zależnie od wskazań medycznych.
- Wymagane jest skierowanie na Oddział Stacjonarny (4300) – CITO, od lekarza specjalisty. Należy je wcześniej zarejestrować w Sekretariacie Poradni Rehabilitacyjnej – gabinet 614 na VI piętrze budynku szpitala, tel. 223211344.
- W dniu przyjęcia prosimy o przybycie ok godz 8-9, zgłaszamy się w dyżurce Pielęgniarek, gabinet 519, V piętro.
- Pacjent przyjmowany na Oddział musi być zdrowy, bez cech infekcji (przeziębienie, infekcja dróg moczowych, stany zapalne skóry itp.)
- W trakcie pobytu nie ma przepustek. Jeśli pacjent ma zaplanowane konsultacje lub wizyty lekarskie, badania CT, MRI, RTG lub inne w ramach NFZ należy je przełożyć lub zmienić termin pobytu
- Prosimy o zabranie niezbędnych rzeczy:
- dowód osobisty
- wypisy i badania z ostatnich pobytów w szpitalu/operacji/ wizyty kwalifikacyjnej
- płyty z RTG, MRI lub USG dotyczące operacji oraz chorób przewlekłych
- wypisy i badania dotyczące chorób towarzyszących
- strój do ćwiczeń, duży ręcznik plus obuwie sportowe
- ubrania na spacery – na terenie szpitala jest park
- rzeczy osobiste na około 4 tyg pobytu, sztućce, obuwie na zmianę
- lista przyjmowanych leków oraz leki w oryginalnych opakowaniach na cały okres pobytu t.j. ok 4-6 tygodni (podczas hospitalizacji recepty na leki nie mogą być wypisywane w ramach konsultacji on line, zamówień recept w ramach POZ czy u lekarza specjalisty)
Na pobyt w Oddziale Rehabilitacji należy ze sobą zabrać:
- posiadaną dokumentację medyczną (karty informacyjne dotychczasowego leczenia szpitalnego, dokumentację radiologiczną: zdjęcia RTG, CT, MRI w formie klisz lub na płycie CD, aktualne wyniki badań USG oraz laboratoryjnych, posiadane zaświadczenia lekarskie)
- odzież sportową: wygodne obuwie SPORTOWE! (trampki, tenisówki, adidasy; z gumową podeszwą), dres, spodenki.
- Ze względów bezpieczeństwa, obuwie do chodzenia po Oddziale poza zajęciami usprawniającymi winno być bezpieczne (najlepiej wsuwane, na rzepy lub zawiązywane; na gumowej podeszwie)
- posiadany sprzęt i zaopatrzenie ortopedyczne (ortozy, kule, balkoniki),
- leki przyjmowane przewlekle, w ilości wystarczającym na kilkutygodniowy (3-4) pobyt (leki muszą być w oryginalnych opakowaniach ! ) oraz listę dotyczącą gramatury i AKTUALNEGO ! dawkowania
- dowód osobisty, dokument poświadczający ubezpieczenie zdrowotne
- przybory toaletowe, ręcznik, pidżama
WAŻNE INFORMACJE:
- Wyznaczony termin leczenia rehabilitacyjnego jest ostateczny. Ewentualna rezygnacja z leczenia lub zmiana terminu, może nastąpić tylko w uzasadnionych sytuacjach i wymaga zachowania formy pisemnej (listownie, faxem lub za pośrednictwem wiadomości e-mail)
- Wstępna długość pobytu jest ustalana na podstawie badania w dniu przyjęcia przez Koordynatora Oddziału Rehabilitacji,
- W przypadku stwierdzenia w trakcie wstępnego badania lekarskiego (w dniu przyjęcia) bezwzględnych przeciwwskazań zdrowotnych do rehabilitacji (np. infekcja, niewygojone rany, zaostrzenie procesu chorobowego) nie zostaną Państwo przyjęci do szpitala.
- W trakcie pobytu stacjonarnego w Oddziale Rehabilitacji obowiązuje zakaz opuszczania szpitala, proszę więc zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy (w tym książki, prasę, produkty spożywcze )
UWAGA: Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu, ponieważ Szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach na salach chorych.