Mazowiecki Szpital Bródnowski Sp. z o.o. podpisał umowę na realizację zadania dotyczącego doposażenia, w tym zakupu nowoczesnego angiografu, wraz z adaptacją pomieszczeń Pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii funkcjonującej w strukturach Zespołu Oddziałów Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego przy ul. Kondratowicza 8. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Poprawa jakości diagnostyki i leczenia kardiologicznego poprzez wyposażenie Pracowni Elektrofizjologii i Hemodynamiki w siedzibach Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp. z o.o. o”, współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), działanie D.1.1.1. Umowa została zawarta z firmą Synektik SA.
W pracowni wykonuje się zabiegi elektroterapii, m.in. wszczepienia stymulatorów serca, kardiowerterów-defibrylatorów, urządzeń resynchronizujących w tym stymulacji fizjologicznej, rejestratorów-zdarzeń, ablacji arytmii nadkomorowych i komorowych przy użyciu energii RF lub elektroporacji, z wykorzystaniem systemów klasycznych jak i 3D. Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia liczby wykonywanych zabiegów pacjentów, którzy wymagają inwazyjnej diagnostyki i leczenia zaburzeń rytmu serca. Prace remontowe pracowni podniosą komfort pacjentów poprzez poprawę ergonomii i warunków zabiegowych.
Wartość umowy: 8 293 720,80 zł


