Wyróżnienie dla Szpitala od Uniwersytetu Oxford.

21-08-2019

oxford _1.jpg

Jeden z naszych specjalistów, doc. Piotr Myrcha, lekarz Zespołu Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Bródnowskiego wraz z zespołem, prowadzi międzynarodowe badanie kliniczne organizowane przez Uniwersytet Oxford.

„Asymptomatic Carotid Surgery Trial 2(ACST-2)” jest dużym, międzynarodowym badaniem porównującym endarterektomię tętnicy szyjnej(CEA) ze stentowaniem tętnicy szyjnej (CAS) u pacjentów z bezobjawowym zwężeniem tętnicy szyjnej zarówno w zakresie wyników wczesnych jak i odległych.

Do badania rekrutowani są pacjenci w 112 ośrodkach, w ponad 20 krajach na całym świecie.

Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, które otrzymaliśmy od Uniwersytetu Oxford, za 15 pacjentów włączonych do badania za pośrednictwem naszego oddziału, uzyskując  tym samym czwarte miejsce wśród ośrodków na rok 2019.

Nasi lekarze wnoszą swoją pracą istotny wkład w rozwój medycyny. Gratulujemy!

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o przysyłanie do naszego szpitala bezobjawowych pacjentów  ze zwężeniem tętnic szyjnych ( ze skierowaniem) w piątki w godz 9-12 Poradnia Chirurgii Naczyniowej pok. 143 Ip. Pacjenci z dopiskiem ACST-2 będą przyjmowani bez kolejki.

W najbliższej perspektywie  rozpocznie się program dotyczący oceny leczenia wewnątrznaczyniowego chorych ze zwężeniem tętnic kręgowych.

Załączamy gratulacje dla całego Zespołu od Pana Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego.