Terapia genowa w walce z kolejną chorobą.

22-09-2020

interwenycjne centrum neuroterapii 2_1.jpg

Z nieukrywaną dumą informujemy o kolejnej pionierskiej operacji przeprowadzonej przez Profesorów Bankiewicza i Ząbka wraz z Zespołem.
Zanik wieloukładowy to choroba, na którą nie ma leków, niestety szybko postępuje i prowadzi do śmierci. Odbiera w ogromnym stopniu jakość życia, szybko doprowadzając chorego do sytuacji ,w której samodzielne funkcjonowanie staje się niemożliwe.
Innowacyjny pomysł na zatrzymanie postępów choroby oraz przywrócenie jakości życia opracowali wspomniani Profesorowie, a 21 września przeprowadzili eksperymentalany zabieg u Pacjentki dotkniętej zaawansowanym zanikiem wieloukładowym.
To szansa dla około dwóch tysięcy pacjentów w Polsce i wielu tysięcy na świecie. Operacja ma charakter eksperymentalny, jednak wcześniejsze ogromnie pozytywne doświadczenia wykorzystania terapii genowej dają powody do optymizmu w walce także z tym schorzeniem.
Wielki szacunek i wdzięczność dla prof. Bankiewicza oraz prof. Ząbka za nieustające starania w pracy nad innowacyjnymi metodami leczenia!


Zobacz inne zabiegi z obszaru terapii genowej: