1 sierpnia - Światowy Dzień Karmienia Piersią

01-08-2019

karmienie_piersia_2.jpg

1 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Karmienia Piersią. W promowanie i wspieranie karmienia naturalnego zaangażowany jest Zespół Oddziałów Neonatologii Szpitala Bródnowskiego. Wszyscy pracownicy motywują i pomagają od pierwszych chwil, bo choć ,,naturalne” to nie zawsze łatwe karmienie piersią. W zespole pracują trzy osoby posiadające tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego: lekarz, pielęgniarka i położna. Swą fachową pomoc oferuje również neurologopeda.

Zarówno mamy dzieci zdrowych jak i wymagających interwencji medycznej mogą liczyć na pomoc i wsparcie całego personelu: pielęgniarek i położnych. W przypadku wystąpienia nieoczekiwanych trudności współpracujemy z Bankiem Mleka Kobiecego (dawczyniami są również pacjentki z naszego Oddziału). Karmienie piersią ma ogromne znaczenie dla przyszłości niemowlęcia – między innymi zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii, infekcji, wzmacnia odporność, sprzyja wytworzeniu emocjonalnej więzi pomiędzy dzieckiem i matką.

Karmienie naturalne daje szansę na zdrowsze dzieciństwo i lepszy rozwój – to dobry start w dorosłe życie. Dlatego tak ważne jest promowanie karmienia piersią.

Podarujmy dzieciom to co najlepsze!

Chcąc pomagać i wspierać wysiłki wszystkich karmiących mam, przekazujemy na ich ręce drobne upominki.

Dowiedź się więcej o Oddziale Neonatologii oraz o Oddziale Położnictwa.

Na zdjęciach:

Szczęśliwe mamy: Ewelina z Olkiem oraz Ewelina z Franią i Felą oraz Panie z naszego zespołu:

Martyna Traut – Duczmalewska - st. Położna, 

Joanna Szulich -pielęgniarka neonatologiczna, certyfikowany doradca laktacyjny