Położnictwo i Neonatologia w Szpitalu Bródnowskim w nowej odsłonie

31-10-2017

shutterstock_516260941.jpg

Położnictwo i Neonatologia w Szpitalu Bródnowskim w nowej odsłonie

 

Szpital Bródnowski ma przyjemność zaprezentować Państwu nowe oblicze tut. Oddziału Położnictwa i Oddziału Neonatologii, znajdujących się w budynku E.

Po gruntownej modernizacji, trwającej sześć miesięcy, budynek stał się w pełni nowoczesnym obiektem, w którym pragniemy witać na świat kolejne pokolenia.

W budynku wykonano pełną modernizację pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodno – kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej i wentylacyjnej. Ponadto dokonano adaptacji  4 piętra, uzyskując tym samym nowe pomieszczenia socjalno – biurowe.

 

Oddział Położnictwa dysponuje:

  • 1 salą do cięć cesarskich, z nowym wyposażeniem, w tym nowym stołem operacyjnym;
  • 4 salami porodowymi, wyposażnonymi w stanowiska do resuscytacji noworod
  • 48 łóżkami, gdzie mogą być hospitalizowane pacjentki w zakresie patologii ciąży i położnictwa.

Nowa organizacja przestrzeni umożliwiła zapewnienie większej intymności,  zarówno pacjentkom jak     i ich rodzinom. Oddział posiada jedno i dwuosobowe sale chorych z węzłami sanitarnymi. Do dyspozycji pacjentek zostały oddane aneksy kuchenne. Pomieszczenia zostały wyposażone w nowe meble i zabudowy meblowe.

W celu zapewnienia najwyższej jakości udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono m.in.  w nową centralę nadzoru okołoporodowego z dodatkowym KTG, dwa aparaty USG, w tym jeden  opcją 3D, nowe narzędzia chirurgiczne.

 

Oddział Neonatologii dysponuje:

  • 4 stanowiskami intensywnego nadzoru medycznego
  • 5 stanowiskami opieki ciągłej
  • 5 stanowiskawi opieki pośredniej
  • 21 miejscami dla matek z dzieckiem w systemie rooming-in.

 

Oddział Neonatologii obecnie znajduje się w  nowych przestrzeniach budynku.

W celu zapewnienia najwyższej jakości udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono                w nowoczesny sprzęt tj. respirator z funkcją oscylacji, aparat usg z dopplerem, aparat RTG przyłóżkowy, nowe inkubatory, w tym inkubator transportowy z respiratorem. Dzięki zakupowi aparatu do podaży tlenku azotu Oddział Neonatologii posiada nowe możliwości lecznicze najmłodszych pacjentów naszego Szpitala.

Poprawa jakości usług to również stworzenie przestrzeni przeznaczonej dla rodziców, których dzieci zostały przywiezione z innych placówek. W tym celu został oddany do ich dyspozycji pokój z aneksem kuchennym.

W Oddziale Neonatologii utworzono pokój laktacyjny ze stanowiskiem do odciągania pokarmu oraz jego przechowywania.

Modernizacja wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej kosztowała 13 mln zł.

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze działania spowodują, że przyszli rodzice z chęcią wybiorą Mazowiecki Szpital Bródnowski, jako miejsce przyjścia na świat ich pociech.