Nie tylko COVID. Oddział Chirurgii prowadzi badania i dzieli się wiedzą.

23-03-2021

IUA_logo_slider.jpg

Endarterektomia i stentowanie tętnicy szyjnej. Dla większości z nas brzmi obco, a są to dwie kluczowe metody na udrożnienie tętnicy szyjnej, gdy dochodzi do niebezpiecznej dla zdrowia i życia miażdżycy. Która metoda jest lepsza dla pacjenta, a może one się uzupełniają? Tego dotyczą trwające badania.

Na początku  marca 2021 odbyła się wirtualna Konferencja Międzynarodowej Unii Angiologicznej (International Union of Angiology- IUA - link), na którą zaproszono ekspertów w dziedzinie zaburzeń krążenia mózgowego.

Do grona znamienitych gości z całego świata zaproszono jako wykładowcę Szefa naszego Oddziału Chirurgii - dra hab. n. med. Piotra Myrchę, który wygłosił wykład dotyczący właśnie Endarterektomii i stentowania tętnicy u tego samego pacjenta.

IUA skupia się na badaniach naukowych obejmujących pełne spektrum zaburzeń tętniczych, żylnych i limfatycznych. Docent Myrcha poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu rozpowszechnia wiedzę na poziomie międzynarodowym. Gratulujemy Docencie i cieszymy się, że służy to wszystko pacjentom. To wspaniale, że w Zespole Szpitala jest tak dużo pasjonatów swojego zawodu.

Dowiedz się więcej o Chirurgii w MSB(link) 

Nagroda z Oxfordu dla Zespołu Docenta Myrchy(link)

IUA_Webinar_Cerebro_Vascular_06_03_2021.jpg [1.15 MB]

Źródło: https://www.angiology.org/AngiologyOrg/media/system/events/IUA_Webinar_210306.pdf