Jest pozwolenie na budowę!

26-11-2019

budzik_1.jpg
26 listopada odbyła się inauguracja budowy Kliniki Budzik dla dorosłych. Burmistrz Dzielnicy Targówek wręczył p.Ewie Błaszczyk pozwolenie na budowę - jest, można ruszać!!!.
Cieszymy się i jesteśmy dumni, że to właśnie Szpital Bródnowski został wybrany jako partner medyczny dla Kliniki.
Na działce użyczonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego powstanie trzypiętrowy budynek o powierzchni 3800 m². Klinika będzie wyposażona w 16 łóżek oraz specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.  Znacząca część środków na budowę i organizację Kliniki będzie przekazana z  Funduszu Sprawiedliwości utworzonego przy Ministerstwie Sprawiedliwości.
 
 
" – To doskonała lokalizacja dla tego typu placówki. Atutem jest sąsiedztwo szpitala bródnowskiego, który jest kluczowym partnerem tego przedsięwzięcia. Jest tu wszystko, czego potrzeba, by stworzyć klinikę specjalizującą się w opiece nad osobami dorosłymi po ciężkich urazach mózgu. Pracują tu wybitni specjaliści, a placówka dysponuje nowoczesnym zapleczem diagnostycznym. Szpital jest też bazą szkoleniową dla studentów, rezydentów i doktorantów i już dziś słynie z dynamicznie rozwijającej się neurochirurgii, neurologii oraz rehabilitacji. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie bardzo dobre efekty" – podkreślił w czasie spotkania marszałek Adam Struzik.  
 
Napisali o wydarzeniu: