Filmy instruktażowe dotyczące poprawnego noszenia środków ochrony osobistej, zakładania stroju ochronnego oraz pobierania wymazu.

14-10-2020

3.00_02_28_14.Still009.jpg

Szanowni Państwo,

Poniżej umieszczamy materiały przygotowane z myślą o mieszkańcach Mazowsza, w zakresie projektu pn.: „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” realizowanego w ramach RPO WM na lata 2014-2020.

Materiały te są niezwykle ważne dla naszego Zespołu, choć jest on przeszkolony w w/w zakresie. To istotna wiedza również dla Państwa – naszych pacjentów oraz wszystkich mieszkańców Województwa. Choć nie muszą Państwo korzystać z materiałów ochrony osobistej w takim zakresie jak nasz Zespół, to zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w Szpitalu może stanowić inspirację w odniesieniu do elementów na które warto zwrócić uwagę przy stosowaniu w życiu codziennym poszczególnych form ochrony. Ważnym elementem jest poprawne zakładanie i zdejmowanie środków ochrony, tak aby służyły jak najlepiej i zabezpieczały w najwyższym możliwym stopniu.

Maski chirurgiczne oraz odzież ochronna, jeżeli są niewłaściwie noszone, nie gwarantują pełnej ochrony. 

W związku ze znaczącym wzrostem ilości zakażeń, w trosce o zdrowie i życie personelu oraz pacjentów – obejrzyjmy i zastosujmy się!