COVID-19, sprawdź czy masz przeciwciała!

12-06-2020

lab..jpg

Do tej pory badanie przeciwciał klasy IgG było  dostępne tylko wewnętrznie, obecnie zapraszamy każdą osobę,która chce sprawdzić czy ma takie przeciwciała.
Pełne, profesjonalne badanie - 70zł.

Dowiedz się czym są i dlaczego warto sprawdzić przeciwciała IgG:

COVID-19 - to ostra choroba zakaźna układu oddechowego  wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2. Czas od chwili zakażenia do wystąpienia pierwszych objawów wynosi od 3-14 dni ( średnio 5,5 dni).

Postać kliniczna choroby zależy od stanu układu immunologicznego pacjenta oraz od chorób współistniejących.

W diagnostyce laboratoryjnej COVID-19  wykonujemy ;

Testy  serologiczne ilościowe -Wykrywające specyficzne przeciwciała anty SARS-CoV-2. w klasie IgM i IgG.

  • przeciwciała klasy IgM anty-SARS-CoV-2 stają się wykrywalne niekiedy w 3 dni po wystąpieniu objawów.(„przeciwciała  wczesnej fazy”)  i mogą świadczyć  o aktywnym zakażeniu. Z czasem przeciwciała tej klasy zanikają.
  • przeciwciała klasy IgG  dla antygenów SARS-CoV-2 (IgG anty-SARS-CoV-2) zaczynają narastać wraz ze spadkiem stężenia IgM I  i  mogą być wykryte  po upływie minimum 11-14 dni od chwili  wystąpienia objawów. Są to przeciwciała „późnej fazy” świadczące o przebytym kontakcie z wirusem. Okres ten może być o wiele dłuższy, co spowodowane jest tzw. okienkiem serologicznym, czyli okresem pomiędzy dostaniem się wirusa do organizmu, a produkcją przeciwciał przez układ odpornościowy.

Gdzie i kiedy można zrobić badanie:

Godziny przyjęć pacjentów od poniedziałku do piątku od godz 7:30 – 13:00 punkt pobrań (budynek A - pierwszy budynek od strony parkingu, wejście prawe)

Pacjent nie musi być na czczo.
icon-157358_1280 (1).png [41.34 KB]22 326 54 17